| yAdrian a întrebat:

Fundaaa! Salut TPU! Ce este mai bun pentru tinere de minte(la invatatul lectiilor) GinkoPrim Max sau MemoPlus? Argumentati! Dau fundita! :d

Răspuns Câştigător
| GabrielCIG a răspuns:

Nu isi au rostul astea, nu te ajuta la nimic sincer... poti sa incerci ciocolata de asemenea, am auzit ca e buna in ajutarea tinerii de minte daca o consumi in cantitati mici :d

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Morcov. Efectul placebo - la rugaciune, de exemplu, te rogi prietenului imaginar si asta te motiveaza si te autosugestioneaza in indeplinirea scopului. Dupa ce iti atingi scopul, meritul fiind al tau 100%, urli sus si tare peste tot ca exista dumnezo' si cum ti-a indeplinit el tie rugaciunea. La pastile, iei ceva fara un efect dovedit, insa tu fiind ferm convins ca au efect. Dupa ce le iei, au efectul dorit, insa ca rezultat al autosugestiei. Ta-taa!

| Niiiicu a răspuns:

Salut,ele nu fac nimic bun in privinta tinutului de memorie, este efectul de placebo, mai bine te linistesti si nu da bani pe prostiiwinking

| yAdrian explică (pentru Niiiicu):

Pai deja le am laughing Ce efect ai zis ca au? thinking

| Niiiicu a răspuns (pentru yAdrian):

laughingefectul placebo...

| yAdrian explică (pentru Niiiicu):

Adica? laughing

| Niiiicu a răspuns (pentru yAdrian):

Placebo=niste americani au facut un experiment:au luat persoane cu rau de mare si le-au dus pe un vapor pe mare si in loc de pastila de rau de mare le-a dat vitamina c dar li s-a spus ca au luat pastila anti rau de mare si intr-adevar nu le-a fost rau, deci e un fel de autosugestie, intelegi>?