| iovangeo a întrebat:

Hawking pana la urma e ateu sau agnostic? ba spune ca nu exista Dumnezeu ba spune ca evident exista,dar nu a creat lumea, ce sa mai intelegi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce figura are e bolnav si psihic si fizic. Documentandu-ma despre texte de-al lui, sincer sa-ti spun vorbeste gura fara el. Nu se stie daca e ateu sau agnostic. Multe citate i se anuleaza unul pe altul.
1. There is a fundamental difference between religion, which is based on authority, [and] science, which is based on observation and reason. Science will win because it works.[307]
2. "The laws may have been decreed by God, but God does not intervene to break the laws"
Adica zice ca nu se dovedeste religia apoi ca nu strica legile fizicii.