| Bogdan3l123 a întrebat:

Hei am nevoie de ajutor urgent TPU, recent mama se jucase un joc pe facebook-ul meu si dintr-o data ecranul si-a schimbat singur noata de culoare pe roz si in loc de alb vad roz, bun. L-am reparat acum e totul normal mai putin ca eu inainte aveam rezolutia 1440x900 si cand dau click dreapta pe screen rezolution imi apare doar 1366x768 si 1600x900 (normal intre astea era 1440x900) ce sa fac acum sad primul raspuns util funda + vote + tot ce vrea, urgent! sad.

Răspuns Câştigător
| sergiunr12 a răspuns:

Pai incearcasa vorbesti cu un specalist
funda?

4 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Daca iti apare 1600x900 selecteaz-o pe aia, e o rezolutie mai mare si implicit mai bunawinking

| Bogdan3l123 explică (pentru iamSeBy):

Nu intelegi... ecranul meu are max 1440x900 si nu imi apare acolo la screen rezolution... dar inainte de '''reparatie''' imi aparea

| iamSeBy a răspuns (pentru Bogdan3l123):

Daca are maxim 1440 cum iti apare 1600? Poate nu ai driverul de la placa video instalata, eu asa am am patit. Dar nu are cum sa iti arate la setari o rezolutie mai mare decat a ecranlui thinking

| Bogdan3l123 explică (pentru iamSeBy):

Ba da imi arata si peste 2500x nu stiu cat... nu stiu cum sa rezolv am driverul de la placa video nVIDIA 8800 gs care o am in pc si nu imi arata acolo. Tin sa precizez ca inainte de toate astea cand dadeam la screen rezolution imi arata 1440x900(recomanded)