| Alle23 a întrebat:

Hei happy
La examenul de la matematica, la subiectul II, punctul c), mie mi-a dat 692 in loc de 696.
Cate puncte o sa imi dea? [ 5p e acest subpunct]
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| OnnyMady a răspuns:

Nu ai gresit tu ai inmultit cu 1, 73...nu e gresit nici asa iei 4 daca nu chiar 5 puncte

6 răspunsuri:
| Johnni3Walk3r a răspuns:

Buna! Aici depinde de tine unde ai gresit.Nu conteaza asa mult faptul ca ele ca numar sunt apropiate. Daca tu ai gresit la o inmultire, ori impartire acest lucru schimba tot rezultatul. Evident ca nu or sa scada drastic dar tot vor scadea. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.Si Bafta in continuare!happy

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Scumpo mie diriga mea care ii profesoara de matematica a zis ca daca nu ne da rezultaul bun la un exercitiu nu ti-l ia in considerare 0p cred

| OnnyMady a răspuns (pentru Anaaaaaaaa):

Nu este adevarat, rezultatul final valoareaza doar un punct, nu mai speria fata degeaba, si in plus nu a facut cine stie ce greseala, doar a inmultit cu valoare mai mica

| anne2196 a răspuns:

Da, probabil o sa-ti scada doar un punct pentru finalizare happy

| AlexandraAndr a răspuns:

E bine, pentru că 400 x 1, 73 îţi dădea 692 şi 400 x 1, 74 îţi dădea 696, ambele sunt corecte. :3

| Alle23 explică (pentru AlexandraAndr):

Ambele?
c:
Adica am sansa sa iau 10 curat big grin