| pure9 a întrebat:

HEI TPU. Aceasta intrebare este adresata mai ales celor care au iphone 4 sau celor care se pricep. Deci la Iphone am versiunea 4.2.1 si a-si vrea sa ii fac un update la versiunea 4.3.5. Are ceva probleme acest update? Sa il fac sau sa mai astept? Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Iti voi zice in general cum se procedeaza pentru ca am oarece experienta in domeniul I.T. Drept urmare, sfatul se aplica la orice produs electronic, nu doar la iPhone.

Intotdeauna e bine ca, in cazul unei inoiri, sa vezi lista cu imbunatatirile pe care le aduce upgrade-ul si sa vezi daca se merita neaparat. Daca sunt fix-uri majore (reparatii majore) la bresele de securitate, atunci da, se merita, indiferent de circumstante. Daca nu, intra pe forumurile produsului (de obicei, cele oficiale sunt cele mai bune) si vezi ce mai zic si altii.

Pe urma, daca update-ul a fost scos de 2 saptamani si pe site-ul oficial nu se zice nimic ca trebuie scos alt upgrade prea curand, inseamna ca e bine de facut.

Sfaturi: incarca bateria 100% cand faci upgrade-ul si, ca sa fii sigura, fa-ti un back-up la agenda telefonica (se face foarte usor cu Sync-u) si la ce consideri ca e important.

Pont: daca, cumva, ceva decurge prost in timpul instalarii si telefonul ti-e blocat, du-l de urgenta la magazin si da din umeri, pana la loc comanda, ca nu stii ce-ai facut. Nu se stie niciodata ce se poate intampla si e cel mai bine sa previi!

Spor la "innoiri". Pentru orice fel de detalii din domeniul I.T., da-mi add : heart_asasin. Succes!

4 răspunsuri:
| pure9 explică:

@dracidus: crezi ca noul Iso 5 va merge si pe iphone 4?

| dracidus a răspuns (pentru pure9):

Sa citesc putin mai multe despre asta. Nu stiu foarte bine ce e LSO, da', daca intuiesc bine, nu cred. E vorba de procesor si nu stiu daca suporta. Din nou, daca ai fi amabila sa-mi dai un link cu o explicatie catre lso, ti-as fi recunoscator vesnic!

| pure9 explică (pentru dracidus):

Este ca un fel de sistem de operare din cate am citit pe situl celor de la Apple. In orice caz am gasit aici:http://www.apple.com/ios/ios5/features.html ca functioneaza si pe 4. Mersi oricum.

| pure9 explică:

Cred ca este un fel de sistem de operare, cel putin asta am citi pe situl Apple. In orice caz am gasit aici:http://www.apple.com/ios/ios5/features.html ca functioneaza si pe 4. Mersi oricum.