| MeForeverAlone a întrebat:

Hei TPU
Am umblat mai demult la poze, nu mai știu exact unde, și de atunci când deschid o imagine mi se deschide în paint. Orice aș deschide, și dacă o primesc de undeva sau o descarc de pe net tot în Paint mi se deschide. Am încercat să setez să nu mi se mai deschidă așa, dar n-am reușit. Îmi poate spune ceva cum să fac?

Răspuns Câştigător
| Veerra a răspuns:

Cred că ar putea rezolva problema:
Alege oricare poza > click dreapta pe ea > Deschidere cu/ Open with > Alegere program implicit/ Choose default program > Vizualizator foto Windows/ Windows Photo Viewer.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Open with". De acolo selecrezi.
Poti si din proprietati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ti sa explicat mai sus poti deschide numai o singura poza.Pentru a deschide toate pozele cu programul ales trebuie sa dai click dreapta pe o poza apoi pe propietes-change si din lista aia dai click pe programul cu care vrei sa se deschida.Salvezi si dai ok.

| KillaNoFilla a răspuns:

Control panel > default programs > set default programs(prima) > dai click pe photos/windows photo view si dai set default

| adibadea a răspuns:

E simplu: dă click-dreapta pe numele unei poze, apoi selectează „Open with" și „Choose default program". Dintre programele care apar acolo, îți alegi favoritul și ai grijă să bifezi și „always use the selected program to open this cand of file".