| Marocco a întrebat:

Hei, TPU!
Am un prouect la scoala: interviu de angajare.
Eu mi am ales sa ma prezint pentru postul de medic, dar mai inainte de asta, am nevoie de cateva intrebari pe care mi le poate adresa la angajare, cat si raspunsuri.

Va rog mult de tot, daca ma puteti ajuta. Ofer funda!

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Depinde ce medic si unde. Spital privat, de stat, sau veterinar.
Experienta, studii, daca esti dispus sa lucrezi in ture, daca faci fata la stres, de unde esti, de ce vrei sa lucrezi acolo, de unde ai aflat de angajare, daca vrei ceva pe perioada lunga sau scurta ( ei nu au nevoie de oameni care sa plece dupa doua luni), daca ai permis de conducere, la ce salariu speri, ce aparatura stii sa utilizezi.
Altele nu imi mai vin in minte. Sunt puse aleator, poti sa le gasesti o ordine. Majoritatea nu se uita pe Cv, si chiar daca ai scrise toate datele acolo, tot o sa te intrebe.

| Marocco explică (pentru sweetys):

Problema este ca nu prea stiu ce raspunsuri elevate si dezvoltate sa dau. De aceea am apelat. Medica la un spital privat, ca doar acolo se face cu interviu.

| mararusu a răspuns:

Care este cea mai mare slabiciune a ta?
Cat castigai la fostul job?
De ce ai plecat de la fostul job?
Cum ai descrie jobul ideal?
Acest job cere lucru peste program. Uneori vei fi nevoit sa lucrezi si in week-end. Poti face acest lucru?
Ai fost vreodata concediat?
Ai foarte multa experienta in acest domeniu. De ce doresti un job pentru care esti supra-calificat?
Nu pot să îți dau niște raspunsuri fiind că fiecare gândește diferit! Sper că te-am ajutat!))