| oanutza23 a întrebat:

As dori sa va intreb ceva. Sunt in clasa a 8-a si trebuie sa imi fac inscrierea la liceu. Daca vreau sa merg la profilul stiintele naturii bilingv romana-engleza trebuie sa dau ceva test/examen la limba engleza (desigur, pe langa testarile nationate)? Si daca da, stiti cumva din ce ne da? Sau dau si in scris si oral? Astept un raspuns cat mai rapid. Dau funda. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| JosePpPp a răspuns:

O sa dai un nou test la engleza, doar parte scrisa. O sa va dea chestii generale gen o compunere, sa traduci si exercitii sa inlocuiesti verbe si sa pui la timpul corect. funda big grin?

1 răspuns:
| donyk112 a răspuns:

Nu nu vei da nici un fel de test in plus decat evaluarile nationale...(si eu sunt a 8 a)