| tpuuser66 a întrebat:

Hei,TPU! Astazi am primit un colet de la o firma de produse de infrumusetare prin curier, iar consultantul mi-a zis ca nu trebuie sa platesc nimic. A ajuns curierul, mi-a cerut buletinul, l-a scanat si dupa mi l-a dat impreuna cu coletul. Dupa asta, daca am vazut ca nu mai spune nimic i-am multumit si i-am inchis usa. Este posibil sa nu platesti nimic la curier, adica taxa sa fie achitata de expeditor? Ma gandesc ca ar fi trebuit sa ma faca atenta sau ceva... thinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este posibil, inseamna ca firma a platit tot, inclusiv transportul.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este posibil. Trebuie doar sa mergi cu factura insotitoare la o banca si s-o platesti daca nu cumva ai avut bani in cont la ei. Peste anumite sume nu platesti taxa de transport. Depinde de firma.

| tpuuser66 explică (pentru Salontanul):

Multumesc

| Salontanul a răspuns (pentru tpuuser66):

N-ai pentru ce. Ma bucur ca ti-am putut fi de folos!