| TotulSAUnik a întrebat:

Hei TPU, mai pot sa fac ceva daca am comandat ceva prin curierul de la olx si m-am inteles cu tipul de la care am cumparat ca o sa plateasca el transportul.Acum el m-a sunat si a spus ca era sotia lui acasa cand au ridicat coletul si ca ei nu i-au cerut nici-un ban(25lei) de transport, dar a spus sa-l sun cand vine sa vorbeasca el cu curierul.Dar va intreb odata ce a bifat ca platesc eu poate sa mai corecteze cumva pretul produsului sau sa justifice ca plateste el transportul?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu!

| panther2007 a răspuns:

El ti-a trimis coletul prin plata ramburs adica tu platesti coletul in cazul in care il ridici, daca cei de la curier au ridicat deja coletul nu mai poti face nicio modificare

| Caddy1609 a răspuns:

NU,dar e foarte simplu sa nu accepti.Adica cand vine curierul ii spui ca nu-l mai vrei.Ii dai retur si nu mai platesti nimic daca vanzatorul nu e de cuvant.