| cookie01 a întrebat:

Am comandat niste jucarii de pe nicoro. Nu am depasit suma de 300 de lei ca sa am transport gratuit. Cand a venit coletul prin fan nu mi-a mai cerut 15 lei pentru transport iar curierul mi-a zis ca plateste firma transportul. Inca nu inteleg cum de transpotul a fost gratuit. E vreo perioada in care fac asemenea cadouri sau cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Posibil cu ocazia sarbatorilor a fost gratuit dar trebuia sa vezi inainte sa comanzi sigur a aparut ca nu costa nimic transportul.

| cookie01 explică (pentru mgtow):

Eu ma uit de cel putin 2 ori inainte sa comand si e sigur. Prin email apare suma +transport iar pe factura de la fan doar suma.

4 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Pentru comenzi mai mari de 100 de LEI, costul de transport in Bucuresti este gratuit.

Pentru comenzi mai mici de 100 de LEI, costul de transport in Bucuresti este 15 LEI cu TVA inclus.

Pentru comenzi mai mari de 300 de LEI, costul de transport pe tot teritoriul Romaniei este gratuit.

Pentru comenzi mai mici de 300 de LEI, costul de transport pe tot teritoriul Romaniei este 15 LEI cu TVA inclus.

probabil nu ai observat...sau poate nu stii...curierul nu cere transport separat..suma transportului iti intra in suma toata comandata de pe site

| cookie01 explică (pentru Bybanu):

Curierul a verificat de 2 ori costul cu aparatul si aparea mai putin. Nu am comandat in Bucuresti si suma era de 80 de lei, deci nu peste 100. Stiu ca mai trebuia inca 15 lei pentru ca am emailul scris negru pe alb si pe site scrie clar ca intra si transportul.

| cookie01 explică (pentru Bybanu):

Nu a cerut separat ci doar mi-a cerut mai putin decat trebuia si de aia ma intrebam daca e cumva transportul gratis.