| ibaal a întrebat:

Hei,TPU.
Nu am primit factura la gaz pentru luna trecuta...nu stiu de ce, ori astia de la posta nu au adus-o, ori...
Cum naiba o platesc daca nu am factura si nici macar nu stiu cat am de plata!? straight face

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă știi cât ai de plată, du-te cu factura vechie la un automat dintr-o bancă, scanezi factura veche și bagi bani cf cu factura nouă

| Wr3nch a răspuns:

Iti apare restanta pe factura de luna asta si se pot platii amandoua.

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca nu-i taie gazul pana atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti creezi un cont online pe site furnizor cu datele de pe factura. In principiu iti va cere codul de client. In cont iti va aparea cat ai de plata.
Eu la GDF SUEZ verificam la telefon. Pentru astia exista un numar unde poti suna si iti spune cat ai de plata.
In rest poti face depuneri la automat numai cu codul de client de pe factura.

| Rotazi a răspuns:

Pe facturi (cauta in una veche) ai niste numere de telefon. La unul din ele, iti raspunde o persoana. Ii spui numarul tau de abonat sau ce iti cere si iti va spune valoarea facturii neachitate. Mergi cu o factura veche la Banca, la robot sau unde platesti, dar mentionezi suma pe care ti-o va spune doamna la telefon.
Asta, luni. Maine oricum nu ai unde plati.

| MarkOneAdi123 a răspuns:

Du-te acolo unde trebuie sa platesti si o sa ti se spuna acolo cat ai de platit, doar ca trebuie sa dai cateva detalii despre contract.