| nobody5568hf a întrebat:

Va rog sa ma ajutati in legatura cu aceasta intrebare... Eu am in calculator doua placi de memorie (asa imi scrie la My Computer) una este (Chappy Local Disk si cealalta (Dhappy Local Disk. Mereu cand downlodez ceva de pe internet se salveaza in (Chappy. Cum as putea salva in (Dhappy? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iuliana tu ai in calculator 2 partitii C si D (astea nu sunt placi de memorie) si este bine daca se salveaza in C! Daca vrei sa se salveze in D atunci te duci in browserul tau implicit si la tools(unelte)->clik optiuni->in tabul General ->ai optiunea ''salveaza fisierele in''...rasfoieste(aici alegi partitia D) Enjoy!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,cand downladezi ceva te intreaba unde sa duca fisierele[poate nai fost atenta si doar ai dat next]cand downladezi ceva sau instalezi iti va scrie asa C/Dovnland/... ma rog
asa langa ce scrrie destinatia va arata un buton,, BROWSER,, si alegi unde sa le duca sau alegi varianta lui nelu sa nu te mai complici