| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata laughing.
Pot muta 1GB [memorie] dintr-un local disk in altul?
Adica.din D vreau sa-l mut in C pentru ca mai mereu e plin C-ul frustrated si habar n-am ce sa-i fac sad.

Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Poti sa folosesti un editor de partitii (Easeus, Gparted, Acronis) cu care se pot redimensiona partitiile dupa nevoie. Succes!

2 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

Nu merge sa schimbi decat atunci cand iti reformatezi pc-ul si iti faci partitiile. Funda?

| dianaaaaax a răspuns:

Heii. Poți să dai click dreapta pe C, proprietăți, Disk Cleanup. Se va șterge tot ce este inutil... știe pc-ul de ce are el nevoie și de ce nu are nevoie.