| KidzzzAww a întrebat:

Am o problemă! Am scăpat aparatu de făcut poze jos, si era deschis, iar acum se vede cu linii albastre! Ce trebuie să îi fac?! :-s. Am nevoie mâine de el.

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Sa inteleg. Pozele descarcate in calculator apar albastre? Sau imaginea in timp real de pe ecran? Daca pozele apar in regula cand le descarci in calculator, inseamna ca ecranul LCD al camerei e terminat. Asta inseamna ca trebuie schimbat. Sincer, nu stiu cat costa operatiunea pentru aparatele foto. Daca pozele descarcate apar aiurea inseamna ca e o problema la electronica aparatului.

| KidzzzAww explică:

Mulţumesc, pentru răspunsuri.
Dar văd că acum merge, l`am mai trântit puţin de pământ şi se vede perfect normal.Iar după ce îl închid şi îl deschid din nou tot apar liniile. ^^

| KevinPrinceBoateng27 a răspuns:

Dac se vede linii albastre inseamna ca s-a stricat softu, trebuie dus in service sad