| SmecherRau a întrebat:

De aproximativ o saptamana pc-ul meu nu se mai deschide si vede niste linii albastre ciudate nu stiu de ce... Merge doar cu safe mode iar cand ii dau start windows normally se blocheaza... Oare de la ce e o fi de la placa video? Pls am nevoie urgent dau funda

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Verifica placa video sa nu se inacalzeasca prea mult! Daca are ventilator de racire verifica daca e functional, daca are praf (sa fie curatat, inclusiv radiatorul de aluminiu), placa are un ventilator mic / daca are mult praf nu mai are randament (il poti curata cu o pensula sau ce ai tu pe acolo). Daca demontezi totul si vrei sa schimbi pasta sa cumperi una de calitate (o cureti bine pe cea veche si o aplici pe cea noua)!
https://www.youtube.com/watch?v=vannWryjFcc
https://www.youtube.com/watch?v=zkv5vemhyIc

| SmecherRau explică (pentru valentin75):

Mersi mult si da era de la placa video.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa reinstalezi Windowsul si daca nu merge este placa video.

| itsoft a răspuns:

Reinstaleaza sitemu de operare

| Eduard619 a răspuns:

Este de la windows...iar faza cu liniile albastre, da este de la placa video.

| Loominaty a răspuns:

Cred ca e pe moarte placa video.

| fischer3 a răspuns:

Poate sa fie si de la memoria ram... Liniile albastre, da, aveti dreptate. de la placa video