| carinastefi a întrebat:

Heii buna TPUhappy. sunt in clasa a8a dar sunt venita in romania din clasa a7a.si am intrebat cum imi va lua mie in calcul media pentru a intra la liceu si mi-au zis ca imi va lua numai mediile generale din clasa a7a si a8a...
si intrebarea mea este:
cum mi se va calcula media de intrare la liceu?hee heehappy

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

La fel ca si la ceilalti, daca ei ti-au zis ca-ti vor lua numai cls 7 si 8 atuncea media ta se va imparti la 2 nu la 4

1 răspuns:
| armand3004 a răspuns:

De fapt pentru. elevii care intra la liceu media se calculeaza astfel: media pe cele 4 clase gimnaziale plus media la cele doua teze supra doi. Cred ca la tine este un caz mai special. Ar trebui sa vorbesti cu directorul scolii la care te afli sau sa dai un mail sau scrisoare sau altele la ministerul eucatiei si sa astepti un raspuns in termen de 30 de zile.