| MadutzaPuP a întrebat:

La facultate se intra cu mediile din liceu sau cu media de la BAC?

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Aaaa..pai atunci la FEAA e pe baza de bac, acum vor sa faca ceva ca sa se dea un test inainte ca sa poti sa intri la o facultate dar speram sa nu bage asa ceva ..ca si eu vreau ceva inginerie si tot pe baza de bac se ia sper ca te-am ajutat succes

14 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Depinde de facultate. la unele se intra doar pe medii, la altele doar pe bac, la altele la media dntre aceste doua, si la unele pe baza de admiterewinking

| ReiVaN a răspuns:

Cu o medie intre cele 2.
la unele facultati nici nu conteaza BAC-ul, decat daca l-ai trecut conteaza happy

| TheStory a răspuns:

Cu ambele.Da cred ca se da un test ca sa intri la o facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de facultate, la ce specializare, la unele cu examen, sau 50 procente bac 50 mediile.la majoritatea doar cu nota de la bac deoarece cineva o zis ca la unele licee e mai greu decat la celelalte si, prin urmare ar fi mai corect astfel.

| Xpressurself a răspuns:

Cu cele de la bac

| Predator30 a răspuns:

Depinde de ce facultate

| MadutzaPuP explică (pentru Predator30):

FEAA sau... ceva pe acolo

| ellalovee a răspuns (pentru Predator30):

Notele din anii anteriori de studiu nu mai pot fi luate în calcul, ca până acum.

| Predator30 a răspuns (pentru MadutzaPuP):

Aaaa..pai atunci la FEAA e pe baza de bac, acum vor sa faca ceva ca sa se dea un test inainte ca sa poti sa intri la o facultate dar speram sa nu bage asa ceva ..ca si eu vreau ceva inginerie si tot pe baza de bac se ia sper ca te-am ajutat succes

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,sa stii ca se pune 50 la suta medile tale 9-12 si media de la bac

| zoeZoe a răspuns:

Media de la liceu nu mai conteaza la nici o facultate. Cea de la bac la majoritatea, la unele numai media de la bac chiar.
La medicina si drept de ex se da si examen pe langa media de la bac.

| lologfo a răspuns:

Media de la liceu si cu media de la bac! Cu amandoua se intra!

| sacalup a răspuns:

Cu cea de la bac, din cate stiu.

| FloryKel a răspuns:

Din cate stiu eu se face o medie intre notele la bac si ce medii ai avut in clasele 9-12

| ellalovee a răspuns:

Cu media de la bac, notele din anii anteriori de studiu nu mai pot fi luate în calcul, ca până acum.