| Alllllexandra a întrebat:

Heiii. Am un cont bancar deschis la CEC din octombrie. Iti iau bani in fiecare luna pentru ca ai contul deschis? Vreau sa il inchid pentru ca mai bine primesc alocatia prin posta si nu mi se ia nimic din ea. Dar faza este ca la scoala cand am depus dosarul cu copia de buletin am dat si extrasul de cont, oare imi va veni automat prin posta? Sau trebuie sa rezolv eu? Cum sa fac?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Orice cont bancar implică un cost. Trebuie să te obișnuiești cu asta. Pe de altă parte, are și beneficii. De exemplu, oferă dobândă, dacă ții bai în el.