| anonim_4396 a întrebat:

Am facut cerere pentru a primi alocatia la 18 ani. Am depus cererea, extrasul de cont si copia dupa buletin si le-am dus la secretariatul scolii. In cerere am pus ca vreau sa primesc banii pe un cont de card. Intrebarea mea este: Cand o sa primesc banii? Trebuie sa primesc o confirmare inainte sau ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au trecut două luni, mai întreabă ce s-a întâmplat. Birocrația este mare la noi, și așa durează de la 2 luni în sus.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iți intră banii în cont și gata. Eventual dacă ai mobile banking, primești un sms că ți s-a alimentat contul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai specificat contul? Nu exixtă cont de card. La un cont se atașează un card, dacă ceri asta. Așteaptă.

| Demonul202 a răspuns (pentru sadrian46):

Pai am un cont la care am atașat un card, deci am bifat corect. Întrebarea mea este cât trebuie sa aștept? Au trecut aproape 2 luni.

| sadrian46 a răspuns (pentru Demonul202):

Dacă au trecut două luni, mai întreabă ce s-a întâmplat. Birocrația este mare la noi, și așa durează de la 2 luni în sus.