| anonim_4396 a întrebat:

Hello.Am o problema, am bluetooth pentru telefon si acum 3 zile am dorit sa-mi descarc ceva pe calculator. am intrat in program si imi apare un mesaj in gen ca am un virus si programul nu se ruleaza pana nu se strege virusul.Am scanat calculatorul zilnic de atunci si degeaba. programul (NOD32) nu detecteaza niciun virus in nicio partitie(C:/, D:/, E:/). Ce ar trebui sa fac?! precizez ca mi-am reinstalat calculatorul acum o saptamana si nu am downloadat de pe net decat niste melodii si programele estentiale.

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Spune mai exact ce virus sau ce fisier sau eroare iti da, ca sa stim cum sa te ajutam.

| Dannyjj a răspuns:

Daca, calculatorul merge mai greu (dai click dreapta pe bara de jos si alege task manager si verifica la procesor "CPU usage"cat la % este folosit cand nu ai deschis nimic ar trebui sa ai sub 10%, antivirusu sa nu cumva sa scaneze in timp ce verifici, daca ai intre 80-100% ai virusi seriosi).
Daca ai avut virusi mai "malefici" chiar daca ti le-a sters antivirusu ramai cu erorile. Asta daca ai avut virusi, sau poate sa fie de la windows, drivere, etc.

| AdiSR a răspuns:

Incearca sa iti reinstalezi din nou soft-ul de la bluetooth.

| fashionaddict a răspuns:

Nu cred ca e virus. E de la crack sau de la programe de hacking sau din astea.
Opreste antivirusul si incearca dupa sa instalezi programul.
:*

| liiinux a răspuns:

@ dannyjj - Nu stiu, pur si simplu imi aparea eroarea aceea cum ca as avea un virus si dupa ce scap de virus sa reinstalez soft-ul dar mie nu-mi gaseste niciun virus + ca de o vreme nici netu' nu-mi merge bine. adica trebuie sa scanez calculatorul de virusi + sa golesc temp-ul ca sa mearga mozilla/yahoo etc.

| liiinux a răspuns:

Pai imi apare eroarea si daca nu pornesc antivirusul sad.