| Jochkyr a întrebat:

Mi se tot umple memoria din partitia C.Am scanat calculatorul si nu am nici un virus,care ar putea fi problema si cum as putea sa rezolv asta? Mentionez ca nu am nici un joc instalat in aceasta partitie, am pastrat-o numai cu programele windows-ului.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Start -> run -> SYSDM.CPL -> enter -> bifezi casuta "turn off System Restore on all drivers" -> Apply -> ok

13 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer\proprietati\protectie sistem\configurare\bifezi dezactivare protectie sistem\apply\ok
Optimizeaza sistemul.
http://youtu.be/Y9gWm_XLd04
http://youtu.be/5g3nMrLUQHo
http://youtu.be/5cxdPAaMeRo

| Anda1197 a răspuns:

Deci uite cum faci pentru windows Xp: start -> toate programele -> accesorii -> curatire dis (disk cleanup) si da-i sa-ti curete toate fisierele din C ) nu ti le stearge, le curata big grin eu asa facwinking happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start > selecteaza user-ul > downloads > sterge ce ai acolo.

| Hevnoraak a răspuns:

Dacă navighezi mult pe internet se umple din cauza cash-ului de la browser.

| SuicideSilence a răspuns:

Atunci cand instalezi programe se fac automat si niste puncte de restabilire. daca nu folosesti aceasta functie o poti dezactiva. (pentru windows 7) click dreapra pe my computer -> properties -> advanced system settings -> system protections -> click pe "local disck C (System) -> configure -> turn off system protection -> apply -> ok

| Jochkyr explică (pentru SuicideSilence):

Iar pentru windows xp nu stii cum se poate rezolva?

| Jochkyr explică (pentru SuicideSilence):

Iar acum nu se va mai umple memoria de la umblatul pe browser sau instalarea programelor?

| SuicideSilence a răspuns (pentru Jochkyr):

Nu are nici o legatura cu cache-ul browser-ului.

| Jochkyr explică (pentru SuicideSilence):

Presupun ca este mai recomandat asa...

| SuicideSilence a răspuns (pentru Jochkyr):

Start -> run -> SYSDM.CPL -> enter -> bifezi casuta "turn off System Restore on all drivers" -> Apply -> ok

| PrivateUsername12345 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi din nou windows-ul si sa iti maresti C-ul

| tutibubu a răspuns:

De fiecare data cand instalezi un program pe calculator. se noteaza in logurile windowsului. si asa creste volumul windowsului la fiecare programel instalat!

| Fl0t1nX a răspuns:

START > cmd, si scrii > powercfg h off, dupa care dai enter si gata s-a rezolvat problema daca vrei sa mai castigi niste spatiu te duci in c:/user/numele la user tau/AppData/Local/Temp, si stergi totul din temp, bine inteles daca ai instalat un, Unlocker poti sterge tot din temp. fara sa cauzezi probleme sistemului de operare