| AndreiMardi a întrebat:

Hello. I-am facut cuiva o promovare platita pe Instagram dar el nu este multumit de rezulatate. Ar trebui sa ii dau banii inapoi? El nu a specificat dar vine vorba de bun simt acum.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu. Nu e vina ta că oamenii nu sunt interesați de pagina lui. Dacă tu ai făcut ce ai putut sa faci atunci e suficient.

E vina lui că nu a făcut studiul de piață.

Dacă eu vand pastile, îmi fac reclamă la ProTV și nu vând cat voiam să vând asta înseamnă că ProTV trebuie să îmi dea banii înapoi?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca persoana a dat "OK de postat" pentru promovarea facuta de tine (asemanator cu "Bun de tipar", iar tu ai publicat versiunea acceptata, atunci nu trebuie sa-i returnezi nimic.
Insa, daca el nu si-a dat acceptul pentru promovare, atunci poate avea pretentii pentru returnare partiala.

| Adry05 a răspuns:

Depinde dacă i-ai promis un anume câștig. dacă i-ai promis și n-a primit, da, mi s-ar părea normal să-i dai măcar jumătate. dacă doar i-ai zis „fac x postări/stories" despre produsu tău și nu i-ai promis un anume rezultat n-ai nicio obligație

| AndreiMardi explică (pentru Adry05):

Nu nu i-am promis nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana respectiva te-a platit sa il postezi pe Instagram, si asta ai facut, corect?
Nu te-a platit sa obligi lumea care iti vede postarea sa ii dea follow. Nu poti garanta ca alti oameni ii vor da follow, deci nu trebuie sa ii dai vreun ban inapoi.