| anonim_4396 a întrebat:

Hey all...am si eu o intrebare.Am un laptop de 7 luni si azi am constatat ca bateria nu mai functioneaza.Cand am incercat sa il deschid acesta se inchidea la loc. Functioneaza doar cu acumulatorul conectat la el. Ce trebuie facut? Sa cumpar o baterie noua sau cea curenta poate fi reparata?

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Probabil s-a dus bateria, dar ingirjorator de repede. Daca laptopul era nou cand l-ai luat, dai o fuga cu el pana la garantie. In general bateriile au 12 luni garantie. Ti-o vor schimba. Daca nu ai garantie la el. trebuie sa achizitionezi una noua. Nu se poate repara.