| alexleul a întrebat:

Hey. cine stie ce se intampla, daca mi-am facut abonament si le-am dat teapa adica nu le-am platit mi-a venit acasa ca trebuie sa platesc vreo 9 mil, ce poate sa imi faca daca nu platesc. are vreo cineva vreo idee despre chestia asta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Flacau, ti-ai dat singur teapa. O sa te dea in judecata si o sa platesti suma, dobanzi la suma(ori penalitati de intarziere, depinde ce scrie in contract), cheltuieli de judecata si eventual de executare, asa ca suma poate ajunge undeva pe la 1. 500 lei, daca nu si mai mult. Te sfatuiesc sa te duci repede si sa platesti.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu, nu le-ai dat lor "teapa", te vor incarca lunar si te vor lasa pana suma ajunge la cateva mii ron, vor vinde datoria unei firme de recuperari si te asigur ca aia stiu cum sa-si recupereze banii...mai bine platesti acum

| push2gl a răspuns:

Vind contractul la o firma de recuperatori care o sa te actioneze in judecata

| Larette a răspuns:

Te da firma in judecata.

| CainePeVine a răspuns:

Cui ca poate vine garda financiara laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiutiu sigur da nu se intamla nimic totusi ar trebui sa dai banii si apoi nu mai platesti dac vrei cand iti vine iar factura si ramai cu telu da fara cartela ca tio blocheaza ca am avut si ei la fel si cam stiu cum sta treaba pa pooopici da mai bine informezate de la aia de la Orange ce *** crezi kas asa destept