| nosferatu15 a întrebat:

Hey, controlorii de tren cer pe langa bilet si carnetul de note, in cazul in care biletul a fost cumparat cu reducere?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Pentru ca vor sa stie care este motivul reducerii biletului.In cazul tau carnetul de note sau orice altceva care arata ca esti elev.

| Musique a răspuns:

De cele mai multe ori da pentru că au nevoie de dovadă.
Baftă!

| mihai69 a răspuns:

Da; carnetul TREBUIE să fie vizat pentru anul absolvit!

| neutrino a răspuns:

Da, trebuie sa faci dovada ca ai dreptul la bilet cu reducere.

| DespreHostel a răspuns:

Da, pentru a justifica reducerea de pret a biletului.

| punmulteintrebari a răspuns:

Teoretic Da, trebuie sa ai carnetu la tine si in tren.Dar daca ai fata de elev, de obicei nu se mai obosesc sa-ti ceara carnetul. ( insa NU te baza pe acest lucru).

| Tzuny a răspuns:

DA