| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey cum va descurcati cu caldura asta ce este mai indicat pentru consum apa sau suc?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Evident ca e mai recomandata apa. Sucul poate contine zahar care te poate ingrasa sau cofeina care te dezhidrateaza, si alcoolul dezhidrateaza, chiar daca multa lume prefera sa isi potoleasca setea cu o bere. Depinde si de gusturi, eu beau si apa si cola laughing

| scully a răspuns:

Depinde si de gusturi sau de organismul tau. Eu cand beau suc pe caldura mi se face mai tare sete, asa ca raman la apa. big grin

| enola11pink a răspuns:

Apă

| townkat a răspuns:

Organismul te anunta de ce are nevoie prin pofta/apetit
bea ce simti nevoia/pofta/place si nu te mai lua dupa altii,
fiecare are alt necesar in functie de o groaza de parametrii, nu se poate sa exista o regula general valabila cum zic astia la tv/carti etc. de aia singurul reper e ce iti place tie, punctwinking