| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De când mă știu am o pupila mai mare ca cealaltă, oare este ceva grav?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu e nimic grav.

| Sophieka a răspuns:

Mergi la o consultatie oftalmologica happy

| Bruno92 a răspuns:

Si eu de cand te stiu pui aceleasi intrebari madame

| Sami96 a răspuns:

E normal ca un ochi sa fie mai obosit decat altul cu alte cuvinte inversul informatiei percepute de pupila este trimis la creier prin cortex. Fiecare ochi vede un obiect din diferit unghi si de aceea unul munceste mai mult. E absolut ok sa fie unul mai mare dar nu foarte vizibil. In cazul in care unul e mai mare se poate aplica tratament sau in cel mai rau caz operatii care in ziua de azi sunt rata de succes peste 95% cu lasere si aparatura sofisticata.