Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey, in România este recunoscuta Asigurarea medicală dacă am cont Revolut? Eu dețin doua Carduri și Premium și cel de Metal.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au nici o treaba cardurile bancare cu asigurarile medicale!
Fa-ti asigurarea medicala la Casa de Sanatate, ca sa fii asigurat, sau la o comapanie de asigurari privata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna la casa de asigurari sau du te pana acolo si întreaba la biroul de informatii ei stiu cel mai bine. Casa de asigurari din Băneasa, cauti pe net adresa si te prezinti acolo.

| doctorandus a răspuns:

Te referi la http://www.revolut.com/pay-per-day-overseas-medical-insurance?

Platesti in Romania ce-ai folosit (servicii medicale) si pe urma le trimiti facturile spre decontare la Revolut.