| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Știți ceva aplicație de învățat engleză?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Engleza sau orice altă limbă străină nu o înveți de pe niște rahaturi de aplicații. dacă vrei s-o știi calumea, investește în niște cursuri fie colective fie individuale. PEntru îmbunătățirea exprimării și a vocabularului se recomandă să citești cât mai mult în limba respectivă, să asculți nativi și chiar să începi să discuți.

| CleanHeart a răspuns:

Eu zic sa iti pui un clip pe Youtube care dureaza 3 ore cu toate cuvintele in engleza si stai linistita sa le asculti.

| Alverto a răspuns:

Cei care spun Duolingo, știu ce vorbesc, deoarece nu e bună deloc. Cel mai bine ar fi sa mergi la meditați

| Speranta12 a răspuns:

DUOLINGO.

Intra pe Play Store si scrie:
english apps
english tenses
english grammar
english grammar tests
english vocabulary
top english words
British english app

Iti vor aparea multe aplicatii.

| Speranta12 a răspuns:

Alege imtotdeauna aplicatiile cu multi utilizatori si cu recenzii multe si cat mai bune. Ca restul sunt doar lucru slab pline de virusi.

| Andrei200202 a răspuns:

Duolingo