| anonim_4396 a întrebat:

Acest numar +40268506030 este cumva numar de fix?
Acum ceva timp ma tot suna. M-a sunat aproape 2 saptamani in fiecare zi, apoi apelurile au incetat pentru o vreme, iar de cateva zile au inceput din nou.
Tin sa mentionez ca nu am raspuns niciodata. Azi m-am saturat, si dupa ce apelul s-a terminat, la cateva minute, mi-a venit ideea sa ii dau mesaj si sa intreb cine este si ce doreste, dar mesajul nu a putut fi trimis asa ca m-am gandit ca probabil este numar de fix, si de aceea nu a putut fi trimis.
Cunoasteti cumva numarul? Este cumva numar de fix?
Nu stiu ce sa fac, nu prea imi place sa raspund persoanelor pe care nu le cunosc. Tin sa mentionez ca pe telefonul meu imi aparea ca apelul a fost efectuat din Brasov, iar eu nu imi amintesc sa fi dat numarul meu cuiva din Brasov, decat daca este o cunostinta si mi-a dat si acea cunostinta numarul sau, deci as fi stiut.
Nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este numar de telefon fix, cu prefix de Brasov. Nu mai raspunde.
Unele detalii poti vedea aici:
http://stopting-ro.com/ro/number/0268506030/1

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumes mult pentru ajutor. Oricum nu am raspuns, pentru ca nu imi place sa raspund la numerele pe care nu le cunosc.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

0268 Este prefix de fix Brasov din reteaua Telekom. Vezi ca pot fi capcane contracost si te usuca la factura. Se fac potlogarii de mult, inclusiv apelanti din afara, din Eu, Siria, Tunisia si care mai vrei tu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc pentru ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La numarul asta nu avea rost sa raspunzi.
Dar daca te suna de exemplu,cineva cunoscut,fara minute,de pe alt numar, si are nevoie de ajutor intr-un fel si tu stai si te uiti gen "mno, nu raspund, poate ma omoara", ar fi aiurea.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca este cam aiurea, dar imi place mai mult sa vorbesc prin mesaje, iar cei care ma cunosc, stiu asta, sau o mare parte din ei stiu asta. Deci daca ar vrea sa comunice cu mine mi-ar da mesaj. Nu ma simt confortabil atunci cand vorbesc cu cineva la telefon, mereu incep sa ma balbai si nu imi gasesc niciodata cuvintele potrivite.
Imi place sa raspund celor care ma suna cu privat sau necunoscut, ca stiu ca sunt oameni care se plictisesc si nu au ce face, si asa ma amuz si eu putin laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Oh,e ok.
Trebuie doar sa faci ceva ca sa ai mai mult control asupra emotiilor, iti recomand meditatia big grin
Apoi practica, vorbesti cu lumea pana devine a doua ta natura.
Trebuie sa treci peste astea, fail dupa fail pana reusesti.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru incurajare happy

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Fa in fiecare zi cate putin din ce nu iti place, pana la urma o sa o faci fara sa te gandesti prea mult la asta, fi perseverent, e mai bine sa faci 5 minute in fiecare zi, decat sa faci 5 ore pe zi, o zi din saptamana doar. happy

Cu placere! happy