| StoianAnaMaria a întrebat:

Am de facut un proiect la Geografie cu tema " Ce ai schimba in cartierul tau" si eu m-am gandit la Moara lui Assan. Ce ma intereseaza pe mine este cine detine terenul pe care este construita Moara lui Assan? Funda...

Răspuns Câştigător
| inginerulX a răspuns:

Conform Primăriei Capitalei, Moara lui Assan aparţine în prezent companiei S.C OZRAN REAL ESTATE S.R.L. După cum îi spune şi numele, firma are drept obiect de activitate tranzacţiile imobiliare. Firma a fost înfiinţată în 2008 şi are sediul pe Splaiul Unirii. Firma nu a avut niciun angajat în 2010, cu o cifră de afaceri de 7.808 lei, dar cu datorii de 10.480.788 Lei. Activele imobilizate ale firmei erau evaluate la 29.706.656 lei.
Compania este deţinută de un offshore din Cipru: THESTINA LIMITED, înregistrată în Limassol, conform datelor disponibile în 2010. Firma cipriotă este reprezentată de o româncă de 31 de ani, Rasin Luminiţa.