| Mariuca4562 a întrebat:

Am o problema. O fata m-a lovit la degetul mic de la mana si mi s-a umflat si inegrit si nu pot sa il indoi bine ca ma doare, iar cand incerc sa il tin drept nu pot.Ce se intampla.Sunt inspaimantata sa nu fie ceva grav.Dau funda. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Buburuzăăăă a răspuns:

Ar fii bine sa ceri sfatul parintilor, sa iti cumpere ceva de la farmacie pana atunci tine mana in apa rece cam 15 minute... bafta!

| Mariuca4562 explică (pentru Buburuzăăăă):

Mi-am pus carne de la congelator pe el rolling on the floor si saptamana asta mi-a trecut aproape de tot.Totusi mersi! Iti dau funda.

5 răspunsuri:
| PŞtefaniaP a răspuns:

Îţi este rupt. Dacă se înegreşte şi se umflă s-a rupt.

| Mariuca4562 explică (pentru PŞtefaniaP):

Cum adica "rupt" worried? Daca era rupt nu ma durea tare rau? Si cum poate sa-ti rupa cineva degetul "cu mana goala"? Spune-mi ca glumesti! crying

| PŞtefaniaP a răspuns (pentru Mariuca4562):

Habar nu am.Nu sunt sigura. cel mai sigur ar trebui sa te duci la un doctor.Eu stiu din propria experienta pentru ca mi-am rupt mana stanga o data si mi s-a umflat si mi s-a inegrit si m-am dus la spital si mi-au spus ca am mana rupta si mi-a bagat-o in ghipswinking Toate cele bune! Noapte buna:*

| Simplu876 a răspuns:

Du-te la doctor si afla problema