| MrkiddyKid1 a întrebat:

Avand in vedere ca in majoritatea cazurilor eligibilitatea acordarii bursei de merit este acordata in functie de media generala de anul trecut, eu obtinand o medie de bursa la sfarsitul clasei a XI - a inseamna ca am bursa asigurata pe toata durata clasei a XII-a indiferent de media de pe primul semestru?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca ai media pe care o cere liceul pentru bursa da, vei lua bursa numai ca doar pe primul semestru al clasei a XII-a. Daca vrei si pe semestrul 2 trebuie sa iti mentii aceeasi medie. happy