| RoseOfTheFire a întrebat:

am si eu o problema deci am un program destul de nesanatos ma culc la 2 si ma scol la 10 si cand ma scol am niste ochi umflati da nu stiu de ce pentru ca mai devreme nu ma ia somnul ce sa fac ca sa revin la program normal?

2 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Incearca sa dormi cu o jumatate de ora mai devreme in fiecare zi pana ajungi sa dormi pe la 10 jum asa. Normal trebuie sa dormi 9-10 ore happy
De ex astazi dormi la 1 jum, apoi la 1 si tot asa happy cu vointa vei reusi! happy Nu e greu!

| Natashha a răspuns:

Bea ceai de tei timp de vrei saptamana, si stai in pat de la 22 fara tv sau net aprins si cu becu' stins.Programu de il ai tu in aveam si eu in timpul scolii si eram asa ametita si nu era nimic de capul meu.Degeaba dormi 8 ore pe noapte daca nu le dormi cand trebuie.Globulele rosii se fac de la 21/22-7-8 dimineata[suna penal sa stai dimineata pe net si seara sa dormi,dar daca vrei sa ai o imunitate buna in viitor, incearca si lipeste-ti ochii cu scoci.] daca e galagie prin casa cand vrei tu sa dormi, fa reforme si culca-i pe toti.Ai mai putea incerca sa bei seara o cana de lapte cu miere[daca nu-ti place ceaiul de tei]...