| EmiliaSd88 a întrebat:

cand vii in Romania dintr-o țara care e pe lista galbena/rosie etc, unde trebuie sa stai in carantina? Iti dau autoritatile un loc, platesc ele sau ar trebui sa ai tu? Se poate ca odata ajunsa pe aeroportul Otopeni sa iau si avionul spre Iasi sau ma carantineaza acolo in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand carantina este la domiciliu sau alt loc in care poti sta. Daca nu ai nici un loc atunci vei sta intr-un loc stabilit de autoritatile locale, bineinteles cu plata.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Carantina se face acasa, dar daca ai familie si nu vrei sa stea si ei in carantina iti gasesti alt loc. Nu iti plateste nimeni carantina daca vrei sa stai la hotel.
Nu stiu cum e cu deplasarea de la Bucuresti la Iasi.