| JeffRider93 a întrebat:

Hey,TPU.Care este legenda/povestea lui Slender-Man si Jeff The Killer? :] Fundita.

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Se spune că Jeff ucigașul era doar un adolescent normal...desigur..ERA..până când ceva s-a întâmplat.Niște bătăuși l-au ars pe Jeff într-un foc iar acesta aproape că murise.Desigur rănile fizice i s-au vindecat dar cele mentale nu..Jeff a înnebunit după ce asta s-a întâmplat.Se spune că el avea o arsură în jurul gurii de la acel atac al bătăușilor. Într-o seară Jeff și-a tăiat gura la fel ca celebrul personaj din filmele cu Batman.da. știți la cine mă refer...JOKERUL.
Pe lângă asta se spune că Jeff și-a tăiat ploapele ca mereu să fie treaz. Niciodată să nu adoarmă. Ziua următoare el și-a ucis părinții, și a recunoscut că cineva, ceva dinăuntrul lui l-a făcut să facă asta...dar desigur. Zii tu asta cuiva fără să te facă nebun!
Desigur, legenda încă continuie, se spune că Jeff încă trăiește. Și că ar putea fi oriunde.Poate..chiar aproape de tine(dacă ai ghinion).Se mai spune și că Jeff ucide doar noaptea, iar ultimele lui cuvinte înainte de a ucide pe cineva sunt "Du-te la somn."Slender Man, de asemenea Slenderman (în română Omul subțire) este un personaj real care a apărut ca un fenomen pe internet în 2009. Acesta (Slender) este descris drept un om slab, nefiresc de înalt, cu o față goală și poartă un costum negru, cu o cravată gri. Slender Man de obicei se plimbă, răpește sau traumatizează oameni, în special copii[1].
Legendă Slender Man este un om subțire care se spune că umblă prin pădurile întunecate din America de Nord, iar cine pune un pas în pădurea lui se trezește în mijlocul acesteia. Lui Slender îi place să-și chinuie victimele. El se poate teleporta, vrând să facă dreptate în pădurea sa. Nimeni și nimic nu trăiește în pădurea acestuia decât el. Acesta poseda oamenii care calca in padurea lui. Funda? plzzz

11 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Legenda lui Slender Man a fost inventata de niste persoane de pe un forum si e vorba despre o creatura paranormala care fura oameni si ii duce in alta dimensiune/lume. Isi paralizeaza prada cu ajutorul tentaculelor. Slender man este inalt in costum, fara fata (are o fata alba, fara gura, ochi, nas etc.).
Dupa legenda asta s-au creat jocurile gen Slender: The Eight Pages sau Slender: The Arrival (mai sunt si altele).
Iar despre Jeff The Killer nu prea stiu.

| stefi26 a răspuns:

Jeff era un pusti de 11 ani care a facut o operatie estetica si fata lui nu a aratat ca inainte si maicasa nu era multumita asa ca jeff sa taiat la obraji ca sa poata zambi intodeauna dar maicasa o zis ca e nebun asa ca o omorato

| Chuchilili a răspuns (pentru stefi26):

Asta nu e nici pe departe povestea. documenteaza-te de pe net happy

| stefi26 a răspuns:

Jeff the killer
era odata un copil ce o avut unaccident si o trebuit sa ii faca operatie estetica da nu o iesit asa cum o vrut si ca sa o,, impresioneze" pe maicasa si-o taiat obraji ca un zimbet da cum ea o zis cai nebun eu omorit pe toti (tataso, maicasa, fratisu)
FUNDA 3happy

| ThePotato a răspuns:

Sund doua linkuri de YouTube care explica asta:
Slender: http://www.youtube.com/watch?v=mSqnZhg_GSo (Limba Romana)
Jeff The Killer: http://www.youtube.com/watch?v=OYfINeSeS8A (Limba Engleza)

| Moise_Mihai_Daniel_1997 a răspuns:

Slender man este un om cu fata alba si corpul alb. el are doar 2 mate care sunt unele di tentacule. el se teleporeteaza si cu acele doua mate devoreaza oamenii. slander man bantuie padurile din america de nord si cine va pasi acolova vi victima lui si va fi chinuit si devorat dar despre jeff habar n-am

| Pop_Serban_1990 a răspuns:

Pai povestea lui Slender Man a venit dupa un forum,se zice ca traieste in padure sau in locurile cetoase,acesta este foarte inalt,subtire si cu maini foarte lungi care si le poate intinde inuman de mult,se zica ca vaneaza cel mai des copii, bagandui in transa iar acestia sa nu se mai poate misca.
Iar Jeff The Killer este un copil cu probleme mintale, dornic de a ucide, totul a inceput cand jeff, fratele si parinti sai sau mutat intr-un loc nou.In prima zi cand Jeff si fratele sau sa se duca la scoala, in statia de autobuz jeff si fratele sau s-au intalnit cu batausi cartiierului, in final jeff a rupt mana unuia dintre batausi, iar ceilalti doi au fugit, a 2a zii politia venise la usa lui jeff,jeff vroia sa recunoasca ca el e vinovat de problemele emdicale cauzate batausului,dar fratele lui jeff a zis ca el a fost cel vinovat si a fost arestat, au trecut ceva zile iar jeff a fost invitat la o petrecere, unde au aparut din nou acei batausi si dupa incaeerare jeff a fost ars, peste cateva luni urma ca jeff sa isi dea jos bandajele de la arsuri, parintii si fratele lui(care tocmai fusese eliberat) au venit la spital la jeff sa-l vada.Jeff si-a dat jos bandajele iar totul al el era schimbat, par lung negru si un ten foarte palid.In accea seara mama lui jeff il auzise ca urla in baie, imediat a fugit in baie, iar ce a vazut a ingrozit-o.Jeff isi arse ploapele si isi taiase gura ca sa poata zambii mereu, jeff a intrebat-o pe masa daca este frumos iar aceasta a zis ca da.Jeff a omorat-o iar inaitne sa o omoare i-a zis "m-ai mintit".Cam astea sunt povestile acestor 2 legende urbane

| Gotcu_Vasilica_1975 a răspuns:

Frate povestea lui jeff ucigasul incepe intr-un artier din america de sud se spune ca era o banda care iau ars fata lui jeff si a a juns la spital si cand si-a dat bandajele jos avea doar ochi si fata alba apoi a luat cutitul si si-a facut un semn in locul guri ca si cum zambea apoi sia ucis familia s fratele mai mic dar ultimele lui cuvinte sunt du-te la culcare

| Fifftysouls a răspuns:

Slender-man, inainte era un adolescent la o scoala, el era batjocorit de ceilalti colegi ai lui si asa ca intr-o zi s-a sinucis aruncandu-se de pe o cladire... El a reinviat.Doar ca a reinviat ca demon. Fata lui e acoperita cu masca aia alba pentru ca atunci cand s-a aruncat de pe cladire i s-au turtit oasele... El se spune ca locuieste in America de Nord intr-o padure.

| SmileForKiller a răspuns:

Adidas310 am niste obiectii la isoria lui Jeff:
1. De ziua lui s-a intamplat accidentul.
2. Fața lui nu s-a vindecat
3. Nu sia taiat pleoapele ci lea ars dar oricum poate sa doarma numai ca trebuie sa le incordeze.
4. Nu in ziua urmatoare sia omorat parintii ci in acea noapte cand sia taiat gura si sia ars pleoapele din cauza ca le era teama de el si vroiau sa sune la politie.
5. Nu ai mentonat faptul ca noaptea aceia sia omorat fratele mai mare cu un an, Liu, deoarece fratele sau la iubit asa cum e el si na vrut sal urasca ca ia omorat parintii.

| Marian_Alexandru_1993_Xq6k a răspuns:

Demult slenderman era doar un majordomn si intr-o zi tapanul lui la certat findca nu face treaba buna stapanul a vrut sal oamoare asa ca la sufocat punanadui ceva alb pe cap si la aruncat in apa