| Bogdan2304 a întrebat:

cum pot sa ma ingras rapid si cetrebuie sa mananc? Dau funda

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

De ce ai vrea sa te ingrasi? Eu ma chinui sa slabesc, iar tu vrei sa te ingrasi? Nu te inteleg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ingrasi mult prea repede poti sa te alegi cu vergeturi, deci ai grija ce-ti doresti.

Eu m-am ingrasat mancand mai mult, in fiecare seara mama gatea mancaruri la cuptor si nu aveam cum sa nu mananc fiind foarte gustoase. Mereu cand mancam ziceam ca nu sunt satula si ca inca imi este foame, imi induceam asta si la mine a functionat, dar nu recomand excesul de mancare pentru ca ti se poate face rau usor. Eu mancam doua portii la o masa fara sa-mi dau seama.laughingMai bine mai mananci o portie de mancare dupa o ora.

Mereu rontaiam ceva ( popcorn, nuci, alune ) si mancam dulciuri. Mesele erau foarte dese, imi bagasem in cap ca imi e foame, imi spuneam ca imi e foame si creierul imi cerea mancare permanent. Am mancat la pizza facuta in casa de am pierdut numaratoarea si mereu cand ma ridicam de la masa eu aveam genul ala de burtica de gravida care in timp s-a depus uniform pe unde trebuie.

Am renuntat la sclifoseli ca nu mananc nu stiu ce fel de mancare, imi ziceam ca e bun si ca mai vreau. Mancam si la ore tarzii gen 12-1 noaptea.

Mancam si multe fructe, imi faceam pasta de avocado, piept de pui la gratar si pacatosii cartofi prajiti. N-am mai mancat de 1 an cartofi prajiti sad, acum ii fierb si ii trag in tigaie in putin unt si pot sa zic ca mananc si mai mult la ce gust au. laughing

Daca nu ai apetit si n-ai cum sa-l induci poti sa-ti iei vitamine sau tonotil n, dar tonotilul e foarte puternic, te face sa vrei sa mananci in fiecare secunda si la un moment dat este enervant. laughing

Sper ca te-am ajutat, spor la dieta de ingrasare. ^^

Răspuns utilizator avertizat
| presus a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa te ingrasi cu ceva masa musculara, nu colacei si burtica. Ti-as recomanda sa te apuci de un sport, gen sala de forta sau inot. Sa ai un program de odihna bun si sa mananci 4-5 mese/zi consistente bogate in proteine si carbohidrati. Dupa cateva luni vor aparea si rezultatele.

| Aslam a răspuns:

Trebuie sa consumi mâncare de la fast food (nu ți-aș recomanda să mănânci de acolo) sau mâncare grasă, cu multe calorii.

| ExoNightsMC a răspuns:

De ce ai vrea să te îngrași?

| ExoNightsMC a răspuns:

Trebuie să mănânci mult fast food sau multă mâncare grea

| 0765575758 a răspuns:

Nu trebuie sa te enervezi sau sa faci ceva lucru fizic greu si trebuie mai des sa mnci mamaliga fructe cerialae si pne mai multa