| Equinoxeth a întrebat:

Mi-am luat bilet de tren pentru cel de la ora 2: 00, dar l-am pierdut, cu același bilet, pot merge tot azi, dar la ora 9: 00? Gen să ajung la destinație cu același bilet sau trebuie iar să cumpăr altul deși primul nu a fost folosit deloc? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Mergi la casa de bilete și arată-le biletul nefolosit. Ei îl vor lua și îl vor anula, iar dacă prețul e același, îți dau bilet nou pentru cel de ora 9.
Dacă prețul diferă le dai tu diferența sau ți-o dau ei. Dar trebuie neapărat să mergi la ghișeu la gară să îl prezinți. Am pățit și eu și mi l-au înlocuit fără probleme. Baftă!