| AlcolicSmile123 a întrebat:

Mi s-a stricat deodata cardul SD, e de la Kingston de 4 GB, ma refer ca, calculator nu mai citeste cardul si am mai incercat si cu alte carduri si pe acelea le citeste, nici telefonul meu nu mai citeste cardul, i-am dat reformatare dar nu functioneaza. Ce pot face? Pls help.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Incearca si pe un alt calculator. Daca ai din ala micul, incearca sa ii schimbi adaptorul.

Daca nici una din astea nu merge, atunci ii poti face o slujba si sa il arunci.

| manuel72 a răspuns:

Cardul tau e compromis, nu mai poti recupera nimic de pe el si il poti arunca.

| Alex192837465 a răspuns:

Incearca sa il pui in apa distilata si lasa-l 1 zi si s-ar putea repara in cazul unui defect fizic