| ivansimona97 a întrebat:

SALL! Telefonul nu imi mai citeste cardul microSDar cand introduc cititorul in card reader imi spune reformatare l-am reformatat de 3-4 ori si nimic! mereu o ia de la inceput cand se termina reformatare ce sa fac? plz!

Răspuns Câştigător
| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Pai probabil e defect cardul. Dupa formatare, pe PC il citeste? daca il citeste pe pc si nu il citeste pe telefon, probabil trebuie formatat in alt format(incearca fat32 sau fat). Daca nu il citeste nici pe pc, inseamna ca e defect si trebuie altul, care e destul de ieftin.

| ivansimona97 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Pc-ul in citeste... dupa ce l-am formatat ..insa telefonul NU! Ma gandesc ca ar putrea exista o defectiune la telefon happy

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ivansimona97):

Formateaza-l in formatul fat32 sau fat. vezi in care dintre ele il citeste. mai mult ca sigur asta e problema. probabil tu il formatezi ntfs, iar telefonul nu citeste astfel de partitii.

| ivansimona97 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Daaa sa stii ca am formatat si si dar trebuie e ca tot nu mege, in fine asta e broken heart(

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru ivansimona97):

Daca ai formatat in toate formatele si tot nu merge, incearca sa imprumuti unul de la altcineva, vezi daca merge si daca ala merge, ia-ti si tu altul. Stiu ca esti mica si nu ai banii tai, dar nu e scump.