| Bogdan201739 a întrebat:

voi ce credeti?
Ai putea fi bun la desen chiar daca nu te-ai nascut cu acest talent?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Talentul inseamna mult. Eu am talent la desen, si cand un arhitect, pe cand era la facultate mi-a vazut cateva desene, a spus ca multi se chinuie in scoala sa invete ceea ce eu faceam in mod natural.
Poti desena frumos si fara talent. Dar asta presupune un volum urias de munca pentru a face ceea ce cineva cu talent face fara sa depuna efort. Ti-ar lua ani, si ore de desenat pe fiecare zi ca sa ajungi din urma pe cineva cu talent. Si studiu, si informare. Pentru ca talentul nu se compara cu nimic. Intr-un fel, lumea asta e nedreapta, unii pot sa faca ce altii nu pot, datorita talentului lor, si de aceea pot face mult mai usor happy.

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta, insa, cu foarte mult exercitiu.

| JustDeedee a răspuns:

Orice se poate invata happy

| CuriousStuff a răspuns:

Daca esti antitalent total nu prea poti, dar prin munca multa si tot desenand pana la urma o sa poti sa si desenezi... Prin munca si perseverenta orice e posibil.winking

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cu timpul ai să înveți... Nimeni nu s-a născut învățat. Si da chiar se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place cu adevarat si exersezi, eu zic ca poti ajunge foarte bun! happy

| Fumiko a răspuns:

Da,nici eu nu desenam super, ci foarte urat dar am exersat si acum desenez mult mai fain.

| RaduXZ9 a răspuns:

Nimeni nu se naste cu talent, e doar o vorba pe care multa lume o crede, totul se invata, nimeni nu s-a nascut cu ceva in plus, toti ne-am nascut egali si de noi depinde daca v-om deveni buni intr-un anumit domeniu sau nu.

| Andreea_Iulia_1995_VJE8 a răspuns:

Pai daca iti doresti acest lucru dc nu

| Carausu_Mihaela_1997 a răspuns:

Bineînțeles. Dacă îti place si exersezi din greu.