| xGammingPro a întrebat:

Hey TPU!
Vreau sa cumpar Niste casti de la pcgarage in rate fara dobanda
cum pot face acest lucru
Dau funda!
P.S prin curier

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Cu cardul cumpri online. La curier se poate doar cash. Deci cumperi in rate cu cardul (trebuie sa fie inrolat 3D), banca iti ia banii si-i trimite intr-un cont al ei din care da magazinului lunar sau ia lunar numa suma ratei respective. Tu poti sa pui impartind suma la numarul de luni sau poti sa pui mai mult lunar. Ei te anunta ca minimul este 10% dar la sfarsitul perioadei trebuie sa-i depui pe toti ca altfel iti ia comision (dobanda). Inrolare card: http://www.romcard.ro/inrolare-3dsecure/

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti cumpara in rate daca nu ai un card de la una din bancile de mai jos: http://www.pcgarage.ro/info/plata/in-rate
Apoi cand ai cardul faci comanda si acolo specifici ca vrei in rate. Fii sigur ca numai prin curier ti-l trimite. Au auzit ca n-ai heliport ca veneau cu elicopterul.

| xGammingPro explică (pentru Salontanul):

Ma refer
dau card-ul cand vine curier-ul?

| Salontanul a răspuns (pentru xGammingPro):

Nu. Cu cardul cumpri online. La curier se poate doar cash. Deci cumperi in rate cu cardul (trebuie sa fie inrolat 3D), banca iti ia banii si-i trimite intr-un cont al ei din care da magazinului lunar sau ia lunar numa suma ratei respective. Tu poti sa pui impartind suma la numarul de luni sau poti sa pui mai mult lunar. Ei te anunta ca minimul este 10% dar la sfarsitul perioadei trebuie sa-i depui pe toti ca altfel iti ia comision (dobanda). Inrolare card: http://www.romcard.ro/inrolare-3dsecure/