| Sketch2 a întrebat:

Hey, vreau sa stiu mai multe despre grupa sanguina 01... Cine ma poate lumina?

Răspuns Câştigător
| Daniel2836 a răspuns:

Îți pot spune că este ceam mai bună grupă de sânge și este compatibilă cu toate grupele de sânge! Dar atunci când primește sânge trebuie să primească doar de la grupa 01. Oricum este rară.
Funda happy?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tatea_6021

Toate cele bune!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa donezi la toate celelalte grupe.

| R0R0 a răspuns:

Este numita Donator Universal.Dar primeste sange numai de la 01.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da sange oricui.Insa daca ai tu nevoie poti primi numai de la o persoana cu 01. Deci avantajul este al celor cu gruba mai... putin buna pentru ca ei pot primi mai de la toti pe cand tu numai de la cei cu grupa 01.

| Savici_Teia_1996 a răspuns:

Donator comnun, esti ca o banca de sange laughing oricine poate primii sange de la grupa 01 prin transfuzie, dar cand vine vorba sa primesti, ai nevoie de grupa ta sangvina.