| Kosminutza12 a întrebat:

Heyy, TPU! :* Am imprumutat o carte de la biblioteca scolii si am uitat sa o returnez, iar acum am cautat`o in toata casa si tot nu o gasesc. Daca nu o duc, trebuie s`o platesc, nu? Stiti cumva cam cat ar trebui sa platesc?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Mai demult era de 3 ori valoarea ei dar se poate sa se fi schimbat. Poate o gasesti in librarii(o cumperi si o duci).Ma gandesc acum ca fiecare biblioteca scolara are regulile ei asa ca vorbaste cu bibliotecara/ru si-ti va sugera el ce sa faci.Bafta! thumbs up

4 răspunsuri:
| Iuliana186 a răspuns:

Vorbeşte cu bibliotecara. Ea va spune exact ce şi cum să faci!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Eu stiam ca ori o platesti, ori cumperi tu o carte identica din banii tai si o duci la biblioteca.

| AdDaaAa999 a răspuns:

Da trebuie sa o platesti...Dar majoritatea sunt de la 10 lei in sus acum depinde

| doruyz a răspuns:

Da trebuie platita, da sa nu te astepti sa fie o suma mare intre 20-30 lei maxim poate si mai putin depinde de carte.Sau ai putea sa vorbesti cu cei de acolo sa cumperi tu o alta carte la fel.