| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! In cat timp trebuie sa returnez o carte la biblioteca (aproximativ)?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Termenul maxim este de o lună, altele oferă un termen de 2 luni dar foarte rar găsești astfel de biblioteci. În general, termenul diferă pentru fiecare.
Pentru depășirea termenului se aplică sancțiuni.

| kopli a răspuns:

Daca ai imprumutat deja cartea (si nu intrebi ipotetic), ti s-a pus stampila cu data returnarii. Bibliotecile obisnuiesc sa imprumute cartile pentru 2 saptamani. Dar se mai poate prelungi la cerere.

| Lorenzo1 a răspuns:

Depinde de biblioteca.Acum cativa ani cand am imprumutat eu niste carti, aveam termet 2 saptamani sa o duc inapoi.

| hattaramyrsky093 a răspuns:

Eu am o carte pe care trebuia sa o returnez acum aproximativ 4 ani, motivul pentru care nici pana acum n-am mai pus piciorul in biblioteca scolii.
Concluzie: Lasă că uită ei...

| LPCTSTR a răspuns (pentru hattaramyrsky093):

Ma mir cum de nu ti s-a cerut plata cartii.