| 3333333 a întrebat:

Heyy TPU, ieri la scoala mi s-a infundat urechea, apoi a inceput sa ma doara rau, ma intepa, apoi m-am culcat si m-am trezit cu ambele urechi infundate.Din ce cauza sa fie? Ce pot face sa mi se desfunde?

Răspuns Câştigător
| atraiptatipovestiviata a răspuns:

Ai stat in curent sau ti-a intrat apa... Oricum du-te la farmacie si spune-le ce ai, iti vor da niste picaturi de urechi, costa cam 9lei, insa nu te astepta sa iti treaca dupa 2 ore, e mai dificil putin, trece in vreo 2-3 zile minim.
Totusi, incearca sa iti acoperi urechile cu ceva. ( caciula, banderola, etc )

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori ti-a intrat apa(daca nu faci dus ci cada)ori ai facut otita.Cumpara Otocalm picaturi de la farmacie.In nici un caz nu folosi betisoare de urechi.Am avut si eu aceeasi problema asta vara.Doar cu o ureche.M-a tinut cam 2 saptamani.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cumpara otocalm, incalzeste cateva picaturi in causul pamei, apoi pune-le in ureche.Iti va calma durerea aproape imediat. Poarta capul acoperit, fereste-te de vant si umezeala.Sanatate.happy