| cRaZyYkiD a întrebat:

Heyyy! happy Spuneti-mi, va rog, cei care aveti habar de asa ceva, metode demonstrate pentru orientare fara busola noaptea, cu cer complet acoperit de nori. Funda! Multumesc kiss

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce zici de GPS?

| αɴι28 a răspuns:

Nee,da' simplu mai e! Iei telefonul, si te uiti pe Google maps!

| PVAAVU a răspuns:

Daca-i intrebare pune semnul intrebarii.

| cRaZyYkiD explică (pentru PVAAVU):

Daca nu ai ceva folositor de raspuns la intrebare nu mai raspunde deloc!winking Este doar un sfat, nu il lua in nume de rau.

| PVAAVU a răspuns (pentru cRaZyYkiD):

N-o iau in nume de rau, dar si raspunsul meu e folositor (e antigreseli gramaticale).winking

| GmVenNo a răspuns:

Salut cRaZzYkiD!
Ceva ce putini oameni stiu:
-Telefonul, te poti orienta dupa semnal!
Funda?

| cRaZyYkiD explică:

Telefonul sau GPS sunt cam la fel ca si busola, sunt dispozitive de care ma pot ajuta. Dar cand cineva este ratacit intr-o padure, de exemplu nu prea are cu el unul dintre aceste obiecte. Deci ramane doar orientarea cu ajutorul naturii, cerului s.a.m.d.Deci, pentru cei care ati raspuns cu ''telefonul'', ''GPS'' sau altele de genul, nu ma ajuta.

| Eligirl a răspuns:

Daca esti in padure te folosesti de muschii copacilor.Iei vor arata mereu nordul happy