| BadSirChaos a întrebat:

Ieri am vorbit cu o fata si i-am spus ca imi place de ea, cum imi dau seama daca ea vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Daca ti-a lasat de inteles ca simte ceva pentru tine, daca s-a emotionat, daca vrea sa-ti vorbeasca si daca sta pe langa tine, iti face complimente.

5 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Depinde! Unele fete iti for spune direct, altele iti vor da de inteles cu limbaj non-verbat: isi orienteaza corpul catre tine, isi ating urechea sau parul, isi misca buzele ca si cum ar "simula subtil" un sarut.

E mai usor de vazut cand nu ii place de tine, cand rade fals (asta poate iti trebuie experienta), cand este orientata ca si corp spre alte persoane, cand iti tine mainile incrucisate intre tine si ea sau le tine in buzunare, cand pare ca e incordata, etc.

| BadSirChaos explică:

A zis ca se mai gandeste, cand o fata spune asta ce ins mai exact?

| seedwow16 a răspuns:

Pai ea ti-ar raspunde inapoi laughing Funda?/

| sebastiansu a răspuns:

Foarte simplu o intrebi.

| adysor02 a răspuns:

Dacă stă pe lângă tine sau dacă te tine de gât cam așa ceva!