| arbitruajf a întrebat:

Imi da eroare la jocuri Direct3D 7 test results: Failure at step 8 Creating 3D Device): HRESULT = 0x80004005 (Generic failure)
Direct3D 8 test results: Failure at step 8 (Creating 3D Device): HRESULT = 0x8876086c (error code)
Direct3D 9 test results: Failure at step 8 (Creating 3D Device): HRESULT = 0x8876086c (error code)

cand ii dau test direct3D. Asta implica si faptul ca nu imi merg unele programe nemaivorbind de jocuri...

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Adica poate nu al ai deloc si mergi doar cu surogatul oferit de xp, ce iti da doar functiile de baza ale placii tale video si nu performanta ce iti este oferita doar cu driverul producatorului placii, sau incomplect, sau virusat.Reincearca o instalare, apoi reparare etc, apoi instaleaza directx ul, trebuie ceva mai multe sa mearga jocurile, incet cu pasi marunti le obtii.

| arbitruajf explică (pentru traveler):

Dar cum se face ca-mi merge cs si nu-mi merge fifa, wrestling, etc
?

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Driverul placii tale video este actualizat? El este faptasul.

| arbitruajf explică (pentru traveler):

Cum adica actualizat

| arbitruajf explică (pentru traveler):

Ce pot face traveler sa-mi mearga jocurile

| traveler a răspuns:

Bine bine funda, nu ma incalzeste cu nimic, insa daca ai rezolvat problema ta aia este mai important!